Kendi ağzımdan

C. Selcen UYGUNTÜZEL


On parmağında on marifet bir annenin ve matematikçi bir babanın ilk çocuğuyum.  1985’liyim, Y kuşağının ilk temsilcilerindenim. Ailemin benimle ilgili hep büyük hayalleri oldu.

Çok mutlu bir çocukluk, zorlu bir ergenlik yaşadım.

Daha 15 yaşındayken evden ayrıldım. Aydın Fen Lisesi’nde yatılı okudum. Hayatı okumanın, insanları tanımanın en etkili, en hızlı yolu buymuş öğrendim.

Burslu olarak İstanbul Ticaret Üniversitesinde Endüstri Mühendisliğine başladım. İlkin“neden buradayım?” sorusunun yerini sonraki yıllarda buldum. İş hayatına hayal ettiğim şekilde ve sonrasında çok seveceğim bir sektörde başlamama aracı olacak hocam beni bu universitede bulacakmış meğer.

İyi okurum, ara ara yazarım, seçerek orada burada konuşurum. Sıkı soru sorarım. Analistim. Sağ beyni kuvvetli bir mühendisim. Psikolojiye ilgi duyarım. Yoga yaparım, her tür yolculuğa bayılırım:)

Değişimi hiçbir şeye değişmem. Hobi denemek en büyük hobim.

Sağlıklı yaşamayı seçtim.

Yaş almaktan değil ama yaşlanmaktan korkarım. Ruhumun, beynimin ve bedenimin genç kalması için çabalarım. Bir de yalnızlıktan ve kediden korkarım.

Üniversite yıllarında kısa bir dönem Amerika’da yaşadım. Ardından danışmanlık firmasında analist olarak işe başladım. Sonra bir baktım ki danışmanlık şirketi kurmuşum. Tam girimşimciliğe alışırken aynı anda reddemeyeceğim 2 teklif aldım. Tası tarağı toplayıp İstanbul’dan İzmir’e geldim.

Çağrı merkezi yönetirim, araştırır geliştiririm, deneyim tasarlarım.

Vestelin en genç Genel Müdür Yardımcısıyım. Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim.

İş hayatında iyilik ortamının sağlanması için ekstra çaba sarf ederim. Müşteri mutluluğunun çalışan mutluluğundan geçtiğini çok iyi bilirim.

Kadınların karar verici noktalarda olmalarının savaşında ben de varım.

 

Eşim… Metin Kaan ile evliyim. O benim limanım, iyi ki varım…

Anneyim… Su Hanzade’m yolumu yeniden şekilllendirenim, en en kıymetlim…

 

C. Selcen Uyguntüzel, 1985 Ankara doğumludur.

Aydın Fen Lisesi’nden sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan C. Selcen Uyguntüzel, üniversitenin son yıllarında çağrı merkezi projeleri içerisinde analist olarak görev aldı.

Mezuniyeti sonrası, müşteri hizmetleri ve özellikle çağrı merkezi sektöründe uzmanlaşmış danışmanlık firması Procat International’da, sırasıyla iş analisti, proje yöneticisi, uzman danışman olarak çalıştı. Uyguntüzel, pek çok marka ve kurum için, A’dan Z’ye çağrı merkezi yönetimi,  müşteri deneyim yönetimi, süreç yönetimi, değişim yönetimi, performans yönetimi, outsourcing, inhousing vb. alanlarda, kuruluşların performansını artırıcı, inovatif çözümler içeren projelerle danışmanlık hizmeti verdi. Yönetici ve kurucu ortağı olduğu Client Company’de danışmanlık kariyerini sürdürdü. Danışmanlık projelerinin yanı sıra, kısa süre Callpex’te Süreç ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi. Uzun yıllar Danışmanlık yaptığı VESTEL ailesine, Ocak 2013’te katıldı.

400 kişilik %86’sı kadın olan Vestel Çağrı Merkezi’nin Manisa Vestel City’de inhouse yapılanmasının mimarı (altyapı, teknoloji, süreç, insan kaynakları sıfırdan tüm aşamaları)  olan Uyguntüzel, Vestel Çağrı Merkezi Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Manisa’da yeniden yapılandırılan Vestel Çağrı Merkezi 5 senede içerisinde dünya, Avrupa birinciliklerini de barındıran 22 ödülü almayı başardı.

Vestel Şirketler Grubu Markalarının yanı sıra, Zorlu Holding çatısı altında bulunan Taç, Linens, Zorlu Vakfı markalarının ve bazı yurtdışı markalarının çağrı merkezi hizmetlerini yönetmektedir.

Aynı zamanda Vestel Müşteri Hizmetleri’nde iş geliştirme, insan kaynakları, halkla ilişkiler ve iletişim faaliyetlerinin tamamının koordinasyonu da sorumluluk alanındadır.

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Evli ve bir kız çocuğu annesi olan Uyguntüzel, İzmir’de yaşamaktadır.